Українське законодавство цілком адаптоване під реалії сучасного суспільства, а тому надає можливість вибирати, кому з двох батьків сидіти в декреті з малюком. Більш того – за законом доглядати за дитиною у відпустці може не тільки мама або тато, а й інші родичі. Хто саме – читайте далі…

Хто з родичів може піти в декрет в Україні?

Ст. 179 Кодексу законів про працю України (Кодексу законiв про працю) містить розширений список таких осіб:

– матір;
– батько;
– дід;
– баба;
– інші родичі, які фактично доглядають за дитиною.

Український законодавець настільки узагальненим поняттям «інші» дозволяє приміряти на себе роль молодої мами кожному члену вашої родини.

Ст.18 ЗУ «Про відпустки» розширює цей перелік декретчіков ще декількома категоріями осіб:

– тими, хто взяв під опіку або усиновив дитину;
– одним з прийомних батьків.

Тобто дослівно тлумачачи українські закони, приходимо до висновку, що в сім’ях з усиновленими дітьми взяти декрет бабусі чи дідуся вже не вийде. Замінити прийомну матір в догляді за дитиною зможе тільки прийомний батько. Про жодні родичів мова вже не йде. Можливо, така норма була прийнята з урахуванням психологічних особливостей даної ситуації, оскільки в такий момент дитині важливо звикнути до нових батьків і проводити якомога більше часу в спілкуванні з ними.

Як оформити декрет на родичів?

Оскільки декрет – це відпустка, логічно, що оформляється він на роботі. Потрібно писати заяву на ім’я керівника про надання відпустки по догляду за дитиною.

До нього слід додати такі документи:

– копію свідоцтва про народження;
– довідку з місця роботи матері дитини.

В останній довідці має значитися, що мати вийшла на своє робоче місце до закінчення відпустки по догляду за дитиною і що їй припинено виплату допомоги.

Піти в декрет батько (або хто-небудь інший) може в будь-який момент до досягнення дитиною трьох років. Тобто, якщо навіть спочатку в офіційному декреті сиділа дружина, вона може перервати його і вийти на роботу, а час, що залишився відпустки дістанеться батьку. Найсправедливіше виглядає схема 1,5: 1,5 – коли молоді батьки порівну ділять між собою декретну відпустку.

Але можна оформляти його і відразу. Наприклад, з того моменту, як у матері закінчиться відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами. А якщо враховувати, що жінка і його може перервати, то і того раніше – хоч через кілька днів після пологів.
Види декретної відпустки

Не варто забувати, що поняттям «декретну відпустку» об’єднано два види соціальної відпустки:
– у зв’язку з вагітністю та пологами;
– по догляду за дитиною.

Скористатися першим може тільки вагітна / жінка, що народжує. Другим – особи, про яких ми згадували вище.

Українські батьки в декреті: статистика

На сьогоднішній день офіційний статус декретчіков мають близько 25 000 чоловіків, що становить близько 2% від загального числа. Поки що це крапля в морі, але число «вусатих нянею» весь час збільшується. Плюс до всього для підрахунку цього числа були використані офіційні дані, багато чоловіків сидять з дітьми, не оформлюючи декрет, оскільки самі ніде не працювали до цього.

А якщо приватним підприємцем?

Реалізувати право на декретну відпустку батько, бабуся чи дідусь не зможуть, якщо вони – приватні підприємці. Вся справа в тому, що такий суб’єкт як ПП не перебуває в трудових відносинах з жодним роботодавцем, а значить йому не покладений відпустку за трудовим законодавством, що в тому числі стосується і декрету.

Чисто фізично такі особи, звичайно ж, зможуть сидіти з дитиною вдома замість матері, але це не буде декретом в юридичному сенсі.

Зараз існує такого роду пропуск в законодавстві, який обмежує певним чином не тільки права батьків, а й матерів. Верховна Рада України поки що не зносила на розгляд законопроектів, що стосуються цього питання. Єдиний спосіб хоч якось захистити своє право – звернутися до суду. Але він носить чисто номінальний характер: звернутися щось можна, та тільки вам швидше за все відмовлять у прийнятті позову через неврегульованість цієї сфери відносин законодавством. Виходить, замкнуте коло…