Податкове планування являє собою вибір певної схеми для діяльності компанії, яка дозволяє досягти мінімальних податків. Він вважається одним з найбільш важливих моментів у фінансовому управлінні підприємства. Якщо говорити простіше, то суттю податкового планування є законне використання механізмів і засобів, які допомагають скоротити податкові зобов’язання. Дуже часто цю схему називають «оптимізація податків», так як вона проводиться в такому руслі, щоб не нашкодити прибутковості компанії.
Окремо виділяють міжнародне податкове планування, яке дозволяє включити реєстрацію свого підприємства на території іншої країни, щоб отримати податкові пільги або взагалі уникнути оподаткування.

Варіанти оптимізації податків
На сьогоднішній день існують такі варіанти оптимізації оподаткування в Україні:

Перший є незаконним, тому ми настійно не рекомендуємо його використовувати. Це створення підроблених документів, а також співпраця з фіктивними організаціями.
Другий допомагає домогтися оптимізації через поділ на дві частини оплати товарів. Одна частина йде для розрахунку операцій, на які існує оподаткування, а друга для тих операцій, на які ПДВ не обкладається.
Які переваги має міжнародне податкове планування?
Не завжди оптимізація оподаткування в Україні може надати підприємцю вільний вибір стабільної (із законодавчою і політичної точки зору) юрисдикцією. А ось міжнародне податкове планування дозволяє це зробити.
Ви можете значно мінімізувати податки або ж отримати податкові пільги саме в тому виді діяльності, який вас найбільше цікавить.
Багато офшорні компанії можуть отримати більш просту реєстрацію, а також не настільки високі вимоги до бухгалтерського обліку. Також може взагалі бути відсутнім необхідність ведення такої звітності.
Ви зможете вибрати більш престижний і надійний юридична адреса.
Моменти, на які потрібно звернути особливу увагу в міжнародному податковому плануванні
Вимоги до складу компанії (яка кількість засновників може бути мінімальним і максимальним, який у них повинен бути резидентський статус тощо).
Які обмеження можуть накладатися на компанію-нерезидента в обраній юрисдикції.
Які існують особливості в місцевому оподаткуванні.
Для уникнення подвійного оподаткування, слід дізнатися, які існують договори з державою про сплату місцевих податків.
При бажанні перенести підприємство в іншу країну, потрібно дізнатися її законодавчу базу.